Royalty Free Images
Photarium blog directory Blog Directory - photarium

Photoblogs.org - The Photoblogging Resource
View My Profile

katalog blogów - wjo.pl
wtorek, 18 marca 2008
Niech zyje Wolny Tybet

Poniżej publikuję kopię apelu związanego z wydarzeniami w Tybecie:

W Tybecie znów się leje krew. Chińskie oddziały rządowe strzelają do ludzi. Znów przypomniano nam o brutalnej i wieloletniej kolonizacji Tybetu przez komunistyczne Chiny. Zapewne w natłoku tysięcy nowych faktów już za kilka dni świat zapomni o tych ludziach i wydarzeniach. Sprawa wolności Tybetu i łamania prawa człowieka w Chinach wróci na półkę spraw godnych i przegranych. Nie pozwólmy na to. Zwłaszcza dziś, na kilka miesięcy przez organizowanymi hucznie przez komunistyczne Chiny Igrzyskami Olimpijskimi.

Idea olimpijska to idea ludzi wolnych, idea pokoju a nie zniewolenia. Byłoby wielką niesprawiedliwością, gdyby ogrom nieszczęścia ofiar komunistycznego reżimu został zasłonięty olimpijskim sztandarem. Dlatego namawiamy ludzi mediów, narodowe komitety olimpijskie, samych sportowców, by nie zapominali o grzechach ich organizatorów. By także tam, w Chinach, biorąc udział w igrzyskach i relacjonując je głośno o tym mówili. Prosimy sportowców, by podczas każdej konferencji prasowej, każdego wywiadu przed i w trakcie Igrzysk wypowiedzieli choć jedno zdanie na temat łamania praw człowieka w Chinach. Apelujemy do dziennikarzy, internautów, kibiców: naciskajcie na swoich ulubieńców, na sportowców, by mówili o tym. Jedno zdanie, jedno słowo o tym, że w Chinach łamane są prawa człowieka. Na każdej konferencji prasowej.

Publikujcie ten tekst na swoich blogach, w swoich gazetach, stacjach radiowych i telewizyjnych. Albo podpiszcie się pod naszym apelem na tym blogu. Namawiajcie do tego swoich przyjaciół.

Blogerzy Salon24.pl:

Sławomir Sierakowski Krytyka Polityczna”
Edwin Bendyk “Polityka”
Ernest Skalski
Paweł Wroński Gazeta Wyborcza”
Wojciech Sadurski
Igor Janke “Rzeczpospolia”
Bogdan Chrabota “Polsat”
Kataryna
Jan Wróbel “Dziennik”
Jan Pospieszalski TVP
Tomasz Sakiewicz “Gazeta Polska”

11:46, macracantorhynchus
Link Dodaj komentarz »
sobota, 15 marca 2008
Traszka.3

Newt
Originally uploaded by lukasz_lukomski

17:35, macracantorhynchus , Chmury/Clouds
Link Dodaj komentarz »
Traszka.2

Newt
Originally uploaded by lukasz_lukomski

17:35, macracantorhynchus , Chmury/Clouds
Link Dodaj komentarz »
Traszka.1

Newt
Originally uploaded by lukasz_lukomski

17:34, macracantorhynchus , Chmury/Clouds
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 09 marca 2008
Louvain la Neuve 2

DSC_6784
Originally uploaded by lukasz_lukomski
Jeden z kilku placow w Miasteczku. W piatek i sobote bylem w terenie - znowu Kielder. Dzisiaj odpoczynek i powrot do Kielder w srode.
15:12, macracantorhynchus , Chmury/Clouds
Link Dodaj komentarz »
środa, 05 marca 2008
Louvain la Neuve

DSC_6782
Originally uploaded by lukasz_lukomski
Miasteczko w srodkowej Belgii. Siedziba jednego z najstarszych uniwersytetow na swiecie. A skad dodatek la Neuve? Otoz Belgowie nie istnieja. Sa tylko Flamandowie i Walonowie. Tuz po wojnie w Louvain (bez dodatku!), miasteczku gdzie kiedys sie miescil ten uniwersytet doszlo do wyraznego konfliktu miedzy frankofonskimi Walonami a mowiacymi po holendersku Flamandami. jako ze Louvain lezy w czesci flamandzkiej, Walonowie zostali 'wyproszeni'. Rzad belgijski zalatwil sprawe w sposob iscie salomonowy. Na poludnie od Brukseli wybudowano od podstaw nowe miasto. Samo centrum jest wolne od ruchu samochodow, z zaplanowana infrastruktura itepe. Choc stylistyka jest z lat 50/60 tych, i wiele budynkow wyglada juz po prostu brzydko, spodobalo mi sie tam. Zalozenie pieszego ruchu w calym miescie jest warte sprobowania. Moze tak kiedys Kmapus Morasko bedzie wygladal?

Jako ciekawostke dodam, ze dolina, w ktorej wybudowano Louvain la Neuve byla przez mieszkancow okolicznych wsi nazywana 'Mala Syberia'. Zrozumialem dlaczego, kiedy przyszla mgla i wisiala bez ruchu przez 3 dni - koszmar!
16:12, macracantorhynchus , Chmury/Clouds
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2